İPTAL VE İADE BİLGİLERİ

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?


Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde, para iadesi isteyen müşterilerimiz 7 gün içerisinde ürün iadesi gerçekleştirebilirler. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

 

   -İade edeceğiniz ürün için gracebyeda.com sitemiz üzerinden "Hesabım - İade Teleplerim - Yeni Talep Oluştur" iade talep formunu doldurmanız halinde iade kodunuz sizlere verilecektir. İade Kodunuz, mail ve sms olarak da iletilecektir. Sizlere gelen iade kodunuz ile birlikte anlaşmalı kargo firmamızla iade işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

    -İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte ürün üzerinde bulunan etiketi kopmamış şekilde, MNG Kargo ile göndermenizi rica ederiz. İadenizin bize daha sağlıklı ulaşması için gönderinizi Alget Tekstil anlaşması üzerinden yaptığınızdan emin olunuz.

     -MNG Kargo Dışında Başka Bir Kargo Yapılan Karşı Ödemeli İadeler Kabul Edilmemektedir..

    - İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargoya ait 13 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

    - Kapıda Ödeme işlemlerinin iadesinde faturanızına asıl nüshasında yer alan İade Formuna Banka Hesap bilgilerinizi (Hesap Sahibi adı Soyadı ve IBAN Numarası) yazmayı unutmayınız.
 

    -Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 

İade bedeli (iade ettiğiniz toplam ürün bedelleri - Kargo Bedeli & Kapıda Ödeme Hizmet Ücreti iade edilemez), ürünlerin depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.
 

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.
 

İade Adresi:
ALGET TEKSTİL SAN.A.Ş. 
Yenibosna Merkez Mah. Kavak Sk.  No:19/31 Bahçelievler – İSTANBUL

 İade etme süresi kaç gündür ?

 gracebyeda.com üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 7 gündür.İademi hangi adrese göndereceğim?
 

İade Adresi: ALGET TEKSTİL SAN.A.Ş.
Yenibosna Merkez Mah. Kavak Sk.  No:19/31 Bahçelievler – İSTANBUL
 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
 

Siz Alışverişin keyfini doyasıya yaşayın diye ; iade talebiyle gracebyeda.com'a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları gracebyeda'ya ait olmaktadır. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın asıl nüshasının arka kısmında bulunan İade koşulları doğrultusunda ve faturanızın asıl nüshasında yer alan iade formunu eksiksiz doldurarak, MGN Kargo (0850 222 06 06) ile aşağıdaki adrese "Alıcı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz.
İade Adresi: ALGET TEKSTİL SAN.A.Ş.
Yenibosna Merkez Mah. Kavak Sk.  No:19/31 Bahçelievler – İSTANBUL
 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi nezaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra gracebyeda.com tarafından işleminizi Kredi Kartı ile yaptıysanız kartınıza, işlemi Kapıda Ödeme seçeneği ile yaptıysanız belirteceğiniz banka hesap numaralarına iade işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için süre 10 iş günüdür. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda / banka hesabınızda görmeniz ekstra bir kaç gün daha fazla sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve gracebyeda.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.
 

Elime ulaşan ürün için renk/beden değişimi yapabilir miyim?

Gracebyeda.com'dan satın aldığınız ürün / ürünleri, tüm kargo masrafları Gracebyeda.com'a ait olmak üzere ücretsiz olarak iade edebilirsiniz, renk & beden değişimi yapılamamaktadır..
 

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"
 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.
 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Sipariş İptal talebinizi sipariş numaranız ile birlikte inf[email protected] adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı